20 January 2019
Nawigacja
Produkty PZU Życie
Produkty PZU
Produkty PZU Życie
Nawigacja
Artykuły » Oferta PZU Życie » IKE PZU
IKE PZU
Dla kogo?

Indywidualne Konto Emerytalne IKE PZU to oferta dla osób zainteresowanych długoterminowym oszczędzaniem środków na dodatkową, indywidualnie gromadzoną emeryturę w ramach III filara systemu emerytalnego i chcących zabezpieczyć kapitał na czas po zakończeniu aktywności zawodowej. To także doskonała inwestycja, zarówno dla osób preferujących bardziej aktywny i indywidualny sposób zarządzania swoimi środkami (program indywidualny), jak i dla osób, które korzystają z zaproponowanego programu inwestycyjnego dostosowanego do wieku ubezpieczającego (program rekomendowany).

Korzyści

Sześć dostępnych funduszy oznacza możliwość efektywnej dywersyfikacji portfela zgodnie z możliwościami finansowymi oraz temperamentem inwestycyjnym każdego zainteresowanego. Dzięki odpowiedniej dywersyfikacji ryzyka można minimalizować ewentualne straty w okresach bessy, przenosząc środki na przykład do funduszy pieniężnych, lub też zwiększać potencjalny zysk, wybierając agresywne fundusze akcyjne w okresach prosperity na giełdach (program indywidualny).

Bardzo ważna jest możliwość oszczędzania bez potrącania 19% podatku od zysków kapitałowych oraz elastyczność dodatkowych wpłat – klient sam decyduje o ich terminie i wysokości.

Program inwestowania dostosowany jest do indywidualnych potrzeb i zakłada dwa podstawowe warianty:

  • rekomendowany – stworzony przez naszych specjalistów z myślą o wszystkich, którzy cenią wygodę, wysokie zyski i bezpieczeństwo powierzonych środków,
  • indywidualny – jeżeli ktoś sam chce decydować o swoim portfelu inwestycyjnym.

Fundusz daje także możliwość lokowania nadwyżek wpłat ponad roczny limit przewidziany Ustawą o IKE na rachunku dodatkowym w wybranym funduszu i swobodny dostęp do gromadzonych tam środków, charakteryzuje się przejrzystymi i niskimi opłatami z atrakcyjnymi zniżkami i wymaga minimum formalności przy zawarciu umowy (brak badań lekarskich).

Środki zgromadzone na IKE zgodnie z wolą oszczędzajacego mogą być wypłacane zarówno w formie jednorazowej, jak i ratalnej. Gwarantowana jest także pełna płynność – częściowy lub całkowity zwrot wpłaconych środków w dowolnym momencie inwestycji.

Zakres i przedmiot ubezpieczenia

Ubezpieczeniem objęte są wypłaty środków z rachunku IKE oszczędzającemu po osiągnięciu wieku emerytalnego lub nabyciu uprawnień emerytalnych, lub uposażonym w przypadku śmierci oszczędzającego, oraz wypłata sumy ubezpieczenia na wypadek śmierci oszczędzającego w okresie odpowiedzialności PZU Życie SA.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.01 186,284 unikalne wizyty