20 January 2019
Nawigacja
Produkty PZU Życie
Produkty PZU
Produkty PZU Życie
Pieniądze za spalony samochód tylko z AC
Pieniądze za spalony samochód tylko z ACW ciągu kilku godzin w wyniku działania podpalacza na kilku gdańskich ulicach spłonęło 19 samochodów o wartości od 1,5 tys. do 150 tys. zł. Odszkodowanie za poniesione straty dostaną tylko ci kierowcy, którzy w momencie zdarzenia posiadali ubezpieczenie AC.
Oszczędzanie i ochrona ubezpieczeniowa
FinanseCzy połączenie ochrony ubezpieczeniowej i oszczędzania to dobry pomysł? Niektórzy mówią, by nie łączyć tych dwóch rzeczy. Zobaczmy więc jak to wygląda w praktyce. Przyjmijmy osobę w wieku 35 lat, która z jednej strony chce oszczędzać środki na czas jak już nie będzie pracować zawodowo. Z drugiej strony ma ma rodzinę - jest w związku, ma dzieci i chce je chronić. Gdyby naszej przykładowej osobie coś się stało, żeby jej rodzina nie została nagle bez środków do życia.
Statystyki ubezpieczycieli pokazują, że najwięcej szkód jest w lecie
Z życia PZUTrudno przewidzieć, czy letnia burza nie spowoduje szkód w naszym domu. Nie zgadniemy, czy zepsuta pralka sąsiada z góry nie zaleje nam mieszkania. Nawet najlepiej zabezpieczone mieszkanie może paść łupem złodzieja. Statystyki szkód mieszkaniowych pokazują, że rozkładają się one z różnym natężeniem w poszczególnych miesiącach. Dlatego warto ubezpieczyć dom i mieć spokój przez cały rok.
Polacy lubią ryzyko. Na wakacje jeździmy bez ubezpieczenia
Polacy lubią ryzyko. Na wakacje jeździmy bez ubezpieczeniaCoraz więcej osób rezygnuje z wykupienia ubezpieczeń przed wypadem za granicę. A wbrew powszechnemu przekonaniu europejska karta EKUZ nie gwarantuje pełnego dostępu do lekarza w państwach Wspólnoty.
Boimy się biedy, a nie zabezpieczamy przed nią rodziny
FinansePolacy niezbyt interesują się tematem ubezpieczeń na życie twierdząc, że nie potrzebują takiej ochrony. Z badań wynika jednak, że co drugi z nas boi się biedy. Często nie przychodzi nam do głowy, że w przypadku śmierci, problem ten może dotknąć naszych bliskich. Expander podpowiada, że o ubezpieczeniu na życie szczególnie warto pomyśleć , gdy w naszym życiu zajdą ważne zmiany - zaciągnięcie dużego kredytu, ślub, a zwłaszcza narodziny dziecka. Od takiego momentu spoczywa bowiem na nas dodatkowa odpowiedzialność.
Gdańsk: Spłonęły trzy samochody.
Gdańsk: Spłonęły trzy samochody.W nocy na jednym z parkingów przed blokiem mieszkalnym na gdańskiej Morenie doszczętnie spłonął samochód osobowy. W wyniku pożaru nadpalone zostały dwa zaparkowane w sąsiedztwie pojazdy. Policja wyjaśnia, czy doszło do podpalenia, czy był to samozapłon.
Cała branża ubezpieczeniowa we wspólnej kampanii
Cała branża ubezpieczeniowa we wspólnej kampaniiAż osiemdziesiąt procent polskich kierowców nie zdaje sobie sprawy, że siadając za kierownicą cudzego auta powinni upewnić się czy jego właściciel ma polisę OC - wynika z badań opinii publicznej, przeprowadzonych w minionym tygodniu*. Nie wiedzą, że kierowanie nieubezpieczonym pojazdem naraża ich na bardzo wysokie konsekwencje finansowe. Po raz pierwszy wszystkie działające w Polsce instytucje ubezpieczeniowe, łącznie z nadzorem finansowym, zjednoczyły siły i uruchamiają wspólną kampanię informacyjną w Internecie pod hasłem"Nie wstępuj w związek na który nie jesteś gotowy". Inicjatorem i głównym sponsorem kampanii jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, partnerami: Polska Izba Ubezpieczeń, Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, Rzecznik Ubezpieczonych oraz Komisja Nadzoru Finansowego, jako partner honorowy.
Sądy biją w interesy ubezpieczonych
Sądy biją w interesy ubezpieczonychKlienci takich firm, jak AIG, Liberty Direct, Prudential czy Proama, nie zdają sobie sprawy, że w razie sporu sądowego będą musieli się procesować z ich zagranicznymi centralami. A to może oznaczać dla nich stratę czasu i pieniędzy.
PZU wprowadza rewolucyjne zmiany w OC komunikacyjnym
Z życia PZUMasz komunikacyjne OC w PZU i miałeś stłuczkę nie z własnej winy? Teraz to PZU wyceni tę szkodę. Zorganizuje też naprawę Twojego samochodu lub pokryje jej koszty. Bez względu na to, gdzie ubezpieczony był sprawca kolizji. Największy polski ubezpieczyciel wprowadza bezpośrednią likwidację szkód. Doświadczenia europejskie pokazują, że propozycja ta wiele zmieni na rynku OC.
Odszkodowanie z OC po wypadku
Odszkodowanie z OC po wypadkuZostałeś poszkodowany w kolizji lub wypadku? Pamiętaj, że nie musisz zadowalać się tym co dobrowolnie da Ci ubezpieczyciel - masz prawo dochodzić pełni swoich praw. W Polsce prawie połowa poszkodowanych nawet nie próbuje dochodzić swoich praw. Często nawet osoby poważnie poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych nie zdają sobie sprawy, że ubezpieczyciel sprawcy powinien zrekompensować im doznane krzywdy i zwrócić wszystkie koszty związane z leczeniem. Jeżeli w wyniku wypadku odniosłeś szkody na zdrowiu, nie możesz wykonywać pracy, lub wymagasz długotrwałej rehabilitacji po wypadku to tym bardziej powinieneś walczyć o swoje prawa przed ubezpieczycielem czy sprawcą wypadku.
Zostawiła kluczyki w płaszczu na wieszaku w kawiarni. Auto ukradziono. SN: Możliwe odszkodowanie
Zostawiła kluczyki w płaszczu na wieszaku w kawiarni. Auto ukradziono. SN: Możliwe odszkodowanieSąd Najwyższy nie wykluczył możliwości wypłaty odszkodowania za kradzież samochodu, nawet jeżeli kierowca zostawił kluczyki w płaszczu na ogólnodostępnym wieszaku i dzięki temu doszło do kradzieży.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.01 186,260 unikalne wizyty