20 January 2019
Nawigacja
Produkty PZU Życie
Produkty PZU
Produkty PZU Życie
Rekordowa ściągalność kar za brak OC
Rekordowa ściągalność kar za brak OCW ubiegłym roku właściciele pojazdów zapłacili za brak OC rekordową sumę - łącznie blisko 26 mln złotych kar, czyli o ponad 10 mln złotych więcej niż rok wcześniej. To efekt coraz większej skuteczności Funduszu w ściganiu nieubezpieczonych. Od 1 stycznia 2014 roku pełna kara za brak OC, dla auta osobowego, wzrosła o 5 proc. - do 3360 złotych.
Liczba ubezpieczeń w Polsce nie rośnie, choć się bogacimy
FinanseSkłonność do zwiększenia sumy ubezpieczenia rośnie wtedy, gdy nawiedzają nas jakieś kataklizmy. Jeśli nic się nie dzieje, Polacy nie wykupują nowych ubezpieczeń.
Ubezpieczenie dla rodziców małych łobuziaków
Ubezpieczenie dla rodziców małych łobuziakówOsoby małoletnie, które nie osiągnęły 13 roku życia nie ponoszą odpowiedzialności za swoje czyny. Za wyrządzone przez nich szkody powstałe w drodze do szkoły, w domu czy podczas zabaw na podwórku, odpowiadają ich rodzice, zgodnie z brzmieniem Kodeksu cywilnego (Kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r., Dz. U. Nr 16, poz. 93, art. 426 w zw. z art. 427).
Ile kosztuje leczenie za granicą, czyli wypadek, choroba na wakacjach
FinanseMówiąc o kosztach leczenia za granicą, przy zakupie wakacyjnej polisy należy wziąć pod uwagę przede wszystkim koszty: wizyty ambulatoryjnej, hospitalizacji, zorganizowania pomocy i przewiezienia ubezpieczonego do kraju oraz koszty ratownictwa i poszukiwania (szczególnie ważne dla osób jadących w góry lub uprawiających sporty wodne). Są to najważniejsze aspekty ochrony ubezpieczeniowej, które powinny znaleźć się w ubezpieczeniu turystycznym.

PZU utworzy spółkę partnerską z PKO BP i przejmie BGŻ?
PZU utworzy spółkę partnerską z PKO BP i przejmie BGŻ?Narodowy ubezpieczyciel jest bliski stworzenia partnerskiej spółki z PKO BP, zainteresował się również kupnem BGŻ – wynika z informacji Dziennika Gazety Prawnej (DGP).

Na przełomie III i IV kw. tego roku PKO BP wybierze partnera do spółki joint venture na rynku bancassurance – zapowiada bank. Według naszych informacji największe szanse na to, by zostać partnerem PKO BP, ma obecnie największy polski ubezpieczyciel PZU. Spółka kierowana przez Andrzeja Klesyka mocno uaktywniła się na polu potencjalnych fuzji lub przejęć. Z informacji DGP wynika bowiem, że znalazła się także wśród zainteresowanych przejęciem banku BGŻ.
Już ponad 1,4 mln postaci zgadł Agent w kampanii PZU
Już ponad 1,4 mln postaci zgadł Agent w kampanii PZUKampania PZU „Agenci mocno pomocni”, która ruszyła dwa tygodnie temu, stała się jednym z hitów w polskim internecie. W ciągu dwóch tygodni od uruchomienia strony www.mocnopomocni.pl Agent PZU zgadł już ponad 1,4 mln postaci (stan na godz 15.30), zadając internautom ponad 50 mln pytań.
Którzy ubezpieczyciele nie mają problemów z klientami?
Którzy ubezpieczyciele nie mają problemów z klientami?Odmowa wypłaty odszkodowania, zaniżone świadczenie czy opieszałość w postępowaniu likwidacyjnym – to najczęstsze zarzuty klientów wobec ogółu firm ubezpieczeniowych - twierdzi Rzecznik Ubezpieczonych. Nazwy jakich firm w tym kontekście pojawiają się w treści skarg najrzadziej?
TFI PZU - nowy numer 1 na rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce
TFI PZU - nowy numer 1 na rynku funduszy inwestycyjnych w PolscePo raz pierwszy w historii doszło do zmiany na pozycji lidera polskiego rynku funduszy inwestycyjnych pod względem aktywów netto w.zarządzaniu. Nowym numerem jeden jest TFI PZU, które na koniec grudnia zgromadziło prawie 15,4 mld zł. Potrojenie aktywów w rok to efekt konsekwentnej polityki rozszerzania kompetencji inwestycyjnych Grupy PZU.

TFI PZU zaczynało miniony rok na z niecałymi 5,4 mld zł w zarządzaniu. W ciągu zaledwie dwunastu miesięcy zdołało jednak potroić swoje aktywa. Taki skok był możliwy dzięki zmianie filozofii zarządzania aktywami w Grupie PZU, sprawnemu "ufunduszowieniu" części aktywów Grupy oraz konsekwentnemu budowaniu swojej pozycji wśród inwestorów indywidualnych. TFI PZU zadbało, by jego fundusze były dostępne dla szerokiego grona inwestorów.

Kompetencje inwestycyjne Grupy PZU podkreślają wyniki osiągane przez zarządzających funduszami TFI PZU. Stopy zwrotu uzyskane w.2012 r. plasują je w czołówce zestawień, np.: PZU Zrównoważony zajmuje pierwszą, a PZU Papierów Dłużnych Polonez drugą pozycję w.swojej grupie funduszy.
PZU: szkodę zgłosisz także w święta
Z życia PZUPrzyzwyczajeni do urzędów zamkniętych w dni świąteczne, jesteśmy przekonani, że w razie nieprzyjemnego w skutkach zderzenia czy kolizji – ze zgłoszeniem szkody musimy czekać do przysłowiowego poniedziałku. Warto jednak dokładnie przejrzeć warunki ogólne swojego ubezpieczenia i sprawdzić jak, kiedy i gdzie możemy zgłaszać zaistniałe szkody. Jeżeli wybraliśmy dobrą ofertę, pomoc otrzymamy 24 godziny na dobę, niezależnie od dnia tygodnia.
Jak oszczędzamy
FinanseNajczęściej oszczędzamy na konkretny cel lub tzw. „czarną godzinę”. Pieniądze odkładamy na koncie osobistym lub oszczędnościowym. Często trzymamy je także w gotówce. Blisko 40 proc. badanych nie oszczędza w ogóle, najgorzej wygląda to u osób w wieku 35-49 lat, zaś najlepiej u młodych, 18-24-latków – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Meritum Banku wśród polskich internautów.
PZU zmienia się i podsumowuje projekt odświeżenia marki
PZU zmienia się i podsumowuje projekt odświeżenia marki12 maja 2012 r. swoją kulminację miał jeden z największych projektów marketingowych prowadzonych w tym roku Polsce – odświeżenie marki PZU. Teraz, ponad 5 miesięcy po tym wydarzeniu przyszedł czas na podsumowanie i ocenę skuteczności projektu.

Wprowadzenie nowego, prostszego i bardziej czytelnego logo to tylko jedno z wielu działań, jakie podjęte zostały w ramach projektu odświeżenia marki PZU. Nowa identyfikacja wizualna pojawiła się równocześnie nie tylko na budynkach, pojazdach i na reklamach, ale także na wszystkich materiałach marketingowych, ogólnych warunkach umów, polisach, drukach itd. Wszystko to, aby podkreślić duże zmiany w całej Grupie PZU, która przekształciła się w nowoczesną, transparentną i efektywnie zarządzaną instytucję finansową, nastawioną na zaspokajanie potrzeb klientów.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.01 186,245 unikalne wizyty